Saturday, 20.04.2024, 10:24
Вітаю Вас Guest | RSS


Меню сайту
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Булінг опитування
Форма входу


















Національна дитяча гаряча лінія


Національна гаряча лінія





Відділ освіти та ММК

Головна » Відділ освіти та ММК » Методоб'єднання вчителів » зарубіжної літератури

План роботи методоб'єднання на 2016-2017 н.р.

Завдання на 2016 – 2017 н. р.

     Для планування роботи методичного об’єднання вчителів російської мови та зарубіжної літератури було проведено моніторинг сформованості методичних вмінь та професійних навичок педагогів, виявлено питання, які потребують роз’яснення та опрацювання на засіданнях методоб’єднання. Тож, враховуючи результати моніторингу, на 2016 – 2017 н.р. визначена методична проблема для роботи: «Методичне забезпечення гуманітарної освіти учнів та впровадження нових педагогічних технологій як основа розвитку творчої особистості». Основними методами роботи по опрацюванню даної проблеми є:

- аналіз можливостей роботи вчителя по впровадженню нових педагогічних технологій, здатності до перебудови стереотипів, які склалися раніше;

- упровадження досягнень у практику;

- оформлення результатів (книги методичних знахідок, ідей).

     Проблема, над якою працюватимуть учителі, передбачає такі завдання:

- формувати інноваційну та методологічну культуру вчителів;

- створювати інноваційне творче середовище для досягнення позитивного педагогічного результату, надавати перевагу інтерактивним технологіям, впроваджувати інноваційні методи навчання, які сприяють формуванню творчої особистості, стимулюють пізнавальні інтереси учнів;

- розширювати культурно-пізнавальний інтерес дітей, розвивати творчі здібності, культуру спілкування на уроках мови та літератури;

- сприяти формуванню пізнавальних умінь і навичок учнів, активізовувати їхню увагу, розвивати самостійне мислення;

- засобами мови та літератури адаптувати учнів до умов сучасного життя, сформувати здатність самостійно оволодівати знаннями, творчо мислити, застосовувати здобуту інформацію у власному житті, формувати ключові компетентності;

- формувати особистість, здатну глибоко проникати в психологію художнього твору, приходити до власних естетичних суджень, здатну розкрити свій внутрішній потенціал, зрозуміти свою сутність і збагатити її.

     Особливе місце у роботі методоб’єднання повинна зайняти підготовка кращих учнів до участі у всіх етапах Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури, у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт у МАН. Потрібно більше уваги звернути на обдарованих дітей та допомогти їм розвивати свої творчі здібності.

     Враховуючи мету та завдання методоб’єднання вителів на 2016-2017 н.р., можемо визначити основний напрямок у роботі педагогів – методичний пошук творчого характеру. Професія вчителя – це щоденне навчання. І зрозуміло, якщо є бажання навчатися, то вчитель постійно буде працювати над підвищенням рівня своєї професійної компетентності, щоб у результаті досягти вершин педагогічної майстерності і стати справжнім творчим майстром своєї справи.

Засідання методичного об’єднання вчителів російської мови та зарубіжної літератури

Засідання № 1 (серпень)

1. Аналіз роботи методоб’єднання у 2015 – 2016 н. р. та затвердження плану роботи на 2016 – 2017 н. р. (Оробець С.Ю., голова м/о).

2. Ознайомлення з нормативними документами та методичними рекомендаціями МОН України, ПОІППО ім. М.В. Остроградського щодо викладання російської мови та зарубіжної літератури у 2016-2017 н. р. (Шевченко І.В., методист ММК).

3. Нові підручники «Зарубіжна література», «Російська мова» для 8 класів. Концептуальні засади підручників нового покоління (ЗОШ №3).

4. Обговорення вимог щодо ведення та перевірки учнівських зошитів, інструкції з ведення класних журналів (Шевченко І.В., методист ММК).

Засідання № 2 (жовтень)

1. Формування якостей творчого читача та розвиток читацького досвіду на уроках зарубіжної літератури  (ЗОШ № 1 імені Панаса Мирного).

2. Формування умінь і навичок створення усних і письмових робіт різних жанрів (гімназія імені Т.Г. Шевченка).

3. Підготовка і проведення І (шкільного) та ІІ (міського) етапів Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури, методичний супровід написання учнями  науково-дослідницьких робіт МАН з російської мови та зарубіжної літератури  (Шевченко І.В., методист ММК).

Засідання № 3 (січень)

1. Звіт учителів, що атестуються у 2015-2016 н. р. (Майстер-клас)

2. Обсяг домашніх завдань для учнів. Планування вчителями диференційованих  домашніх завдань, які поглиблюють вміння аналізу та інтерпретації творів літератури із застосуванням основних теоретичних понять, активізують інтерес учнів до вивчення літератури (ЗОШ №7).

3. Система обліку прогалин у знаннях учнів та проведення корекційної роботи по їх усуненню на уроках зарубіжної літератури (СШ №5).

Засідання № 4 (березень)

1. Результати проведення Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури, захисту науково-дослідницьких робіт МАН з російської мови та зарубіжної літератури (Оробець С.Ю., голова м/о).

2. Опрацювання нормативних документів МОН України про проведення державної підсумкової атестації із зарубіжної літератури у 9-х класах. ЗНО із російської мови (Шевченко І.В., методист ММК).

3. Особливості викладання російської мови як курсу за вибором (ЗОШ № 9 імені І.А. Зубковського).

Категорія: зарубіжної літератури | Додав: Ірина (11.10.2016)
Переглядів: 903 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Block title
Block content

влажность:

давление:

ветер:



























Відділ освіти Миргородської міської ради © 2024
Create a free website with uCoz