Педагог мусить бути творцем.
А якщо його праця- лише ремесло,
тоді немає в світі тяжчого ремесла.
А Дістервег
Мета сучасного закладу дошкільної освіти полягає передусім у тому, щоб виховувати дитину, яка вміє самостійно та творчо працювати й жити. Саме дошкільний вік – період бурхливого накопичення дитиною досвіду, знань, які знадобляться їй у подальшому житті.
31 січня 2023 року на засіданні професійної педагогічної спільноти вихователів у формі Методичної платформи (РlatforМ) «Формування та розвиток ключових компетентностей особистості шляхом використання інноваційних технологій» колеги ЗДО № 5 «Сонечко» та структурного підрозділу - закладу дошкільної освіти Миргородської гімназії № 2 «Гелікон» презентували досвід роботи з використання інноваційних технологій в освітньому просторі ЗДО.
Так, Супруненко Л.Г., вихователь структурного підрозділу-закладу дошкільної освіти Миргородської гімназії № 2 «Гелікон», під час майстер-класу познайомила присутніх із технологією «Логічні блоки Дьєнеша» та відмітила, що це один із найбільш ефективних посібників для раннього логічного розвитку, і перш за все, для підготовки мислення дітей до засвоєння математики. Граючись з блоками Дьєнеша дитина виконує різноманітні предметні дії: групує за ознакою, викладає певні ряди, дотримуючись алгоритму та інструкції. Лідія Григорівна запропонувала учасникам заходу долучитися до виконання ігрових вправ із логічними блоками.
Матеріали майстер-класу Супруненко Л.Г. можна переглянути за покликанням:
https://drive.google.com/drive/folders/11ewzMdJhftfNPAnYKJcnkWysy38FPhbo?usp=sharing
А педагоги ЗДО № 5 «Сонечко» Белезюк В.М., Дудніченко С.О., Солонець І.М. презентували інноваційну технологію Л. Фесюкової «Виховання казкою». Це оригінальна методика роботи з казкою з використанням нетрадиційного підходу до навчання, де діти незвично, по-своєму не тільки сприймають зміст казки, але й творчо переосмислюють хід подій, придумують різні кінцівки, непередбачувані ситуації, змішують декілька сюжетів в один. Учасники заходу артистично, емоційно та весело долучилися до різноманітних завдань із казкою: виконали вправу «Вухо, ніс, рука, очі» за допомогою певних аналізаторів; відтворювали сюжет казки «Їжачок Пих» із використанням шумових ефектів, спробували себе в ролі персонажів казки «Колобок» («Фартушковий театр»). А родзинкою дійства стало розігрування педагогами сценки «Із життя садочка» з використанням тамтамаресок та виготовлення власними руками Дівчинки-казки.
Учасники засідання переконалися, що одним із найдієвіших способів об'єднати дорослого і дитину, дати їм можливість зрозуміти один одного є казка. Вона допомагає відродити духовний досвід і традиції українського народу, вчить добру і справедливості.
Матеріали майстер-класу ЗДО № 5 «Сонечко» можна переглянути за покликанням:
https://drive.google.com/drive/folders/11ewzMdJhftfNPAnYKJcnkWysy38FPhbo?usp=sharing
Любов Гречка, консультант
КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Миргородської міської ради»
 |