Sunday, 21.04.2024, 06:55
Вітаю Вас Guest | RSS


Меню сайту
Категорії розділу
Бухгалтерія [1]
Бухгалтерська звітність
Конкурси [3]
Конкурси на замыщення вакантних посад
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Булінг опитування
Форма входу


Національна дитяча гаряча лінія


Національна гаряча лінія

Главная » 2017 » January » 30 » 2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь
12:35
2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

 

Щорічно 2 лютого людство відзначає  Всесвітній день водно-болотних угідь. Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування – Рамсар, що в Ірані) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. Україна поновила своє членство в конвенції в 1996 році та входить у число 169 країн-Договірних Сторін Конвенції.

У 2017 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для зменшення впливу стихійних лих».

Доведено, що водно-болотні угіддя відіграють значну роль у зменшенні впливу таких екстремальних погодних явищ як повені та посухи. Водно-болотні угіддя діють як природні водосховища – акумулюючи і зберігаючи дощові та талі води, вони запобігають повеням. Протягом посушливих періодів водно-болотні угіддя «віддають воду» і затримують початок посухи.

Спостереження останніх десятиліть вказують на зростання кількості стихійних лих, більшість з яких пов’язані зі змінами клімату та погодними явищами. Відповідно до даних ООН, приблизно 90% усіх стихійних лих пов’язані з водою. Міжнародні експерти передбачають зростання кількості небезпечних стихійних явищ у зв’язку зі змінами клімату.

Проте, переважна більшість людей не знають про корисні властивості водно-болотних угідь. Зазвичай люди бачать лише заболочену місцевість, яку бажано трансформувати у щось «корисне», осушити, засадити лісом, добувати торф чи перетворити болота на поля. Вчені підрахували, що з 1990 року 64% водно-болотних угідь зникли через діяльність людини.

У 2017 році Рамсарський Секретаріат закликає пам’ятати про те, що:

- водно-болотні угіддя є природним засобом безпеки для допомоги нам у протидії екстремальним погодним явищам;

- відповідне управління водно-болотними угіддями надає місцевим громадам можливості протидії стихійним лихам та швидкого відновлення;

- необхідно вживати заходів для охорони та пропаганди сталого використання водно-болотних угідь.

Згідно зі статтею 1 Рамсарської конвенції під водно-болотними угіддями розуміють райони маршів, боліт, драговин, торфовищ або водойм  природних або штучних, постійних або тимчасових, стоячих або проточних, прісних, солонкуватих або солоних, включаючи морські акваторії, глибина яких не перевищує шість метрів. Для визначення угідь, які можуть бути заявлені до спеціального Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення, розроблені критерії, серед яких: типовість та унікальність екосистем для біогеографічного регіону, цінність угіддя для підтримання біологічного різноманіття регіону, існування ендемічних, рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, місце регулярного перебування понад 20 тис. водних птахів, або важливе місце для нересту, нагулу і зимівлі місцевих видів риб тощо.

Кожна країна – Договірна Сторона Конвенції – має заявити до Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення принаймні одне своє угіддя і взяти його під охорону.

На цей час зазначений Перелік включає 2247 водно-болотних угідь загальною площею близько 215,051 млн. га. Серед них і наші 37 водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею біля 770,545 тис. га. З них 22 водно-болотних угіддя отримали статус міжнародних у 1995 році,  11 – у 2004 році, у 2016 році Секретаріатом Рамсарської конвенції прийнято рішення про надання міжнародного статусу ще 4 водно-болотним угіддям України.

Крім того, Україна очікує на включення до Рамсарського списку ще низки водно-болотних угідь протягом 2017 року.

У 2017 році Міністерство екології та природних ресурсів планує спрямувати зусилля на виявлення основних чинників, що несуть загрозу стану екосистем водно-болотних угідь, розроблення заходів з протидії таким чинникам, оновлення інформації щодо стану водно-болотних угідь та подання відповідної інформації до Рамсарського секретаріату.

Реалізація на практиці пріоритетів щодо збереження та сталого використання водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль усіх державних та недержавних установ та організацій, усього населення країни. Сподіваємося, що Ви зробите свій внесок у виконання вимог Рамсарської конвенції та забезпечення збереження водно-болотних угідь для пом’якшення впливу екстремальних погодних явищ!

         У цьому році в ЦЕНТУМі широко відзначатиметься Всесвітній день водно-болотних угідь.

Вашій увазі пропонується план заходів, який може бути реалізований і в загальноосвітніх навчальних закладах протягом 30.01-10.02.2017 року.  

Мета заходів: розширення кругозору школярів, виховання підростаючого покоління з усвідомленням вразливості природних екосистем та необхідності їх охорони.

1.Анкетування серед школярів щодо їх інформованості про водно-болотні угіддя.

2.Інформаційна  п’ятихвилинка  на теми: ,,2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь”,  «Здоров’я та вода”.

3. Рейд  до  річки Хорол та  боліт  у мікрорайоні  Королівщина  і Лісок   з метою визначення чистоти прибережної зони.   

4.Бесіди  ,,Цікаві факти про водно-болотні угіддя”, «Тваринний і рослинний світ боліт», «Болото-важлива ланка біосфери»,»Водно-болотні угіддя України», «Птахи водно-болотних угідь», «Водно-болотні угіддя – важливий чинник у формуванні клімату регіону».

5. Конкурс на кращу стінгазету на тему: „Ми за чистоту в природі!”

6. Конкурс  плакатів ,,Збережемо красу  водойм  Миргородщини

7.Фотоконкурс  ,,Птахи  водно-болотних  угідь”

8.Перегляд   фільму  ,,Вода – колиска життя”

9.Вікторина ,,Пізнаємо водно-болотні угіддя”.

10. Брейн-ринг між гуртківцями різних екологічних груп на тему: ,,Водно-болотні угіддя для зменшення впливу стихійних лих”.

11.Пізнавальна гра ,,Хто мешкає в болотах?”. 

12.Гра ,,Скарби боліт”

14.Екологічна гра   ,,Річка  - це ворог чи друг?»

15.Віртуальна подорож   ,,Водні об’єкти нашого краю»

16.Оформлення   інформаційного    стенду  «2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь».

17.Інформаційна година “Водно-болотні угіддя для  зменшення впливу стихійних лих”.  Мета:аргументувати  важливість водно-болотних угідь для забезпечення сталого розвитку людства та збереження біосфери в цілому.

18.Есе на тему: «Ми за чистоту в природі», «Річка - це ворог чи друг?», «Болото - важлива ланка біосфери»

19.Учасникам заходів  вручити листівки – пам’ятки  «2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь», в яких розповісти    про важливість збереження екосистеми водних угідь задля збереження біологічного розмаїття, охорони зникаючих видів птахів та рослин, збереження місцевих видів риб.

20.У бібліотеках  облаштувати  виставки інформативних матеріалів з даної тематики.

                                               Методист ЦЕНТУМу   Прокопенко В.М.

Просмотров: 1293 | Добавил: Ірина | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Архів записів
Календар
«  January 2017  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Пошук
Block title
Block content

влажность:

давление:

ветер:Відділ освіти Миргородської міської ради © 2024
Create a free website with uCoz