З давніх-давен люди усвідомлювали важливість мови. Мова – це золотий запас душі народу, з якого виростаємо, яким живемо, завдяки якому маємо право милуватися рідним краєвидом. Мова – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе, розвивається і процвітає. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням. Мова – обличчя людини, її культура.
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Це свято було встановлено в нашій країні у 1997 році. Це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця —основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Цього дня, це вже стало традицією, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.
Свято української писемності спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації, та демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності. Любімо, плекаймо, збагачуймо рідну мову!
Вітаємо зі святом української писемності та мови. Хай кожен день приносить вам радість від спілкування рідною українською мовою, насолоджуйтесь її чистотою і душевністю та примножуйте свої знання.
9 листопада об 11.00 всі бажаючі зможуть долучитися до написання ХVІІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності на Українському радіо. Тож успіху вам!
|