На сучасному етапі в системі дошкільної освіти виникають серйозні проблеми, пов’язані з питанням гендерного виховання. Це зумовлено тим, що в програмно- методичному забезпеченні дошкільних освітніх установ поза увагою залишаються гендерні питання, зміст виховання і освіти орієнтовано на вікові та психологічні особливості дітей.
Що таке гендерне виховання, яке його місце в дошкіллі та як уникати стереотипів- такі питання були розглянуті під час семінару для завідувачів та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти, що відбувся 19 січня 2021 року, організований Миргородським НВК (днз-знз) "Гелікон". Карантинні обмеження сприяють пошуку нових дистанційних форм роботи і для працівників дошкілля, тому вперше було проведено семінар у форматі онлайнової майстерні.
Майстерня (workshop) – коротка інтенсивна практична освітня програма для невеликої групи учасників – має свої особливості: кожен/кожна винесе з собою рівно стільки, скільки схоче, але від роботи кожної/кожного з нас залежить, чого навчиться ціла група.
Директор Миргородського НВК (днз-знз) "Гелікон" Полтавська Дар'я та вихователь-методист Парфенчик Наталія у невимушеній атмосфері організували знайомство з новодолученими до міської громади працівників закладів дошкільної освіти. Завдяки вдалому поєднанню активних форм роботи з цікавими методами та онлайн застосунками учасницям (та одному учаснику) вдалося легко зануритися в складну тему, розставити акценти та порівняти гендерне виховання зі статево-рольовим підходом.
Головні висновки, напрацьовані в майстерні, співзвучні з позицією видатного психолога-гуманіста Василя Сухомлинського: «Не має бути таких трудових відносин, щоб дівчатка обслуговували хлопчиків і звикали, таким чином, до ролі домогосподарки. Те, що треба робити в домашньому господарстві, однаково вміло й старанно мають робити чоловіки і жінки. Коли і є якийсь розподіл у самообслуговуванні, то він має бути тимчасовим: сьогодні хлопці виконують одну роботу, завтра – іншу».
Любов Гречка, інспекторка відділу освіти Миргородської міської ради
$IMAGE9$
|