«Діти повинні жити у світі краси, гри, казки,
музики, малюнка, фантазії, творчості.»
В. Сухомлинський
18 лютого 2022 року в закладі дошкільної освіти №11 «Теремок» відбулася творча зустріч педагогів, що атестуються в 2021-2022 н. р., із колегами закладу в «Теремковій арт-майстерні», оскільки доброю основою для початку роботи є мотивація та сюжет казки, тож до майстерні завітав екзотичний птах Фламінго, разом із яким зустріч стала своєрідною стежкою знань у галузі розвитку творчих здібностей. Мета заходу - підвищення рівня професійної компетентності вихователів закладу дошкільної освіти щодо розвитку інтересу дітей до образотворчої діяльності у вигляді художнього експериментування з різними техніками та матеріалами.
Переглядаючи презентацію вихователя – методиста Якименко Світлани Миколаївни, педагоги познайомилися із різними техніками зображувальної діяльності. А практична частина була побудована на проведенні майстер-класів із використання нетрадиційних технологій. Так, вихователь Шапочка Валентина Іванівна, ознайомивши колег із техніками для найменших вихованців, надала можливість присутнім спробувати поєднати в одному малюнку декілька технік: малювання повітряно-пухирчастою плівкою, тичком, набризком за допомогою зубної щітки.
Вихователь Маляр Людмила Олександрівна продемонструвала ще одну нетрадиційну техніку малювання, яку використовує в роботі з дітьми, – малювання на камені, «оживаючі камені». Подібна діяльність вельми корисна для малюків, які будуть прикрашати камені малюнками, максимально використовуючи свою фантазію, розвиваючи уяву, тактильні відчуття та моторні функції рук. У подальшому свої вироби діти використовують під час ігор.
А Рожковська Ірина Миколаївна, педагог вищої кваліфікаційної категорії, вважає, що навчитися малювати на водному просторі означає зрозуміти мову того, що складає основу всього живого – води. Вихователь навчає дітей передавати враження, почуття, настрій за допомогою техніки «Ебру». Цією технологією вона зацікавила своїх колег, адже кожен малюнок – це фотографія моменту, в якому є ми, всесвіт і вода… Почавши спілкування з водою одного разу, людина з кожним кроком занурюється у більш глибоке розуміння світу і знаходить себе. Малювання на воді дає можливість реалізуватися у творчій сфері, відчути себе художником і отримати справжнє задоволення від мистецтва.
Матеріали заходу можна переглянути за покликанням: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1H2OfEVG9xDxwxlC_jK0Awr6gs7PwDyz3
Оксана Ботвіновська,
завідувач ЗДО № 11 «Теремок» |