Гра - це не просто забава,
у ній мудрість народу
Українські народні ігри – це національні ігри, які походять з давніх-давен, їх створено з урахуванням етнічних особливостей (хороводи, забави, ігри з народною іграшкою тощо). Гра формує наш характер. Яким би багатим не було все наступне життя, спогади дитинства та ігри з ровесниками не можна порівняти ні з чим. Усі ми так чи інакше повертаємось у дитячі роки, намагаємось відновити моральні джерела для подальшого дорослого життя.
29 листопада 2023 року педагоги закладів дошкільної освіти обговорювали в онлайн-режимі на засіданні «Педагогічної майстерні» для інструкторів з фізкультури питання виховного впливу народних рухливих ігор на розвиток дошкільнят. «Як дитина бігає і грається, так їй здоров’я й усміхається», - стверджує прислів’я.
Незвичайним та унікальним підходом до організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми поділилася Білик Тетяна Павлівна, інструктор з фізкультури Розсошинського закладу дошкільної освіти «Яблунька» Щербанівської ОТГ, презентувала власні авторські розробки рухливих ігор і забав для дошкільнят. Запропонований практичний матеріал стане незамінним інструментом у роботі інструкторів з фізкультури Миргородської МТГ.
Учасники засідання зазначили, що українські народні рухливі ігри - це безцінний скарб народу у справі виховання, який століттями збагачується, і який необхідно широко використовувати у системі дошкільної освіти, залучаючи дітей до витоків національної культури та духовності.
Любов Гречка, консультант КУ
«Центр професійного розвитку
педагогічних працівників Миргородської МР» |