Виховання красою
Природа наскільки щедра до людини, що наділила кожного талантом. Дитина ще не встигла народитися, а в ній вже живе велика таємниця таланту.Тож знайти, розкрити, розвинути творчий потенціал дитини – одне з найважливіших завдань батьків, дошкільного навчального закладу.
В.О.Сухомлинський стверджував: «Все прекрасне, що існує навколишньому світі і створене людиною для інших людей, повинно доторкнутися до серця дитини і облагородити його … Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості». Саме ці слова стали лейтмотивом до науково – практичного семінару «Художньо - естетичний розвиток дошкільника. Впровадження парціальної програми «Радість творчості», що відбувся 31 березня 2016 року на базі ДНЗ №10 «Веселка» (завідувач Левченко Н.Г., вихователь- методист Гречко Л.М.). На семінар були запрошені завідувачі дошкільними навчальними закладами, вихователі – методисти, керівники музичні, методисти міського методичного кабінету, вчителі початкових класів загальноосвітніх закладів міста, батьківська громадськість.
Перші кроки у безмежному, складному і загадковому світі дитина робить у дошкільному віці. Дорослий допомагає їй знайти, відчути і зрозуміти красу поезії, музики, живопису, а через мистецтво глибше усвідомити все, що її оточує: природу, предмети, працю людини, її духовні надбання. Краса нерозривна з добротою, вона облагороджує життя, надихає людину на добрі справи. Введення дитини в світ краси і гармонії є важливим у художньо - естетичному вихованні дошкільників.
Саме художньо - естетичний напрямок є пріоритетним у роботі ДНЗ №10 «Веселка». Впродовж трьох років заклад впроваджує програму «Радість творчості», яка забезпечує реалізацію варіативної складової Базового компонента дошкільної освіти. Про це у презентації «Організація роботи за парціальною програмою художньо - естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку «Радість творчості» донесла до учасників вихователь – методист закладу Гречка Л.М. Інноваційний підхід до художньо - естетичного розвитку дошкільників педагоги закладу продемонстрували під час практичної частини семінару, ознайомивши присутніх із створення з дітьми за допомогою пластилінової анімації мультиплікаційного фільму «Колобок» (старша група, вихователь Яценко С.С.). На інтегрованому занятті – розвазі «В гості казка завітала» показали переваги методу казкотерапії для розвитку співочих і танцювальних навичок, творчої уяви, художньо - естетичного смаку дошкільників (середня група, керівник музичний Сайко І.А., вихователь Лемешко С.І.). Справжній інтерес та зацікавленість викликало заняття з навчання малят танцю «У світі танцювального мистецтва» (молодша група, вихователь Головіченко О.В.). Феєрверком краси, гармонії, мистецтва став парад дитячих та дорослих сценічних костюмів «Країна дитячих мрій».( ідея – завідувач Левченко Н.Г., музичний супровід – музкерівник Омельяненко Л.І., дизайн та пошив костюмів - кастелянка Соломка С.Г.). Оформлене у видовищне дійство дефіле театральних костюмів щиро захопило всіх учасників семінару.
На завершення завідувач Левченко Н.Г. ще раз підкреслила важливість різних видів і форм роботи з художньо - естетичного виховання дошкільників, які проводяться у закладі, реалізуючи парціальну програму « Радість творчості».
Очевидно, що в майбутньому не кожна дитина стане художником, музикантом або актором, але в будь – якій справі їй допоможуть творча активність, розвинена уява, здатність бачити прекрасне, творити і мріяти.
Силко В.П. , методист методичного кабінету відділу освіти Миргородської міської ради.
|