24 вересня 2014 року на базі ЗОШ № 9 імені Івана Андрійовича Зубковського було проведено навчальний семінар - тренінг за проектом "Повага дією».
Заняття, у якому взяли участь працівники дошкільних, загальноосвітніх закладів міста та соціально-реабілітаційного центру для дітей-інвалідів м. Миргорода, провела представник громадської організації «Альтернатива В» Барбукова Ірина. Мета тренінгу - впровадження програми «Повага дією. Не смійся з мене» у систему виховної роботи з учнями.
Проект «Повага дією» спрямований на створення справедливого суспільства, в якому панують взаємоповага та толерантність. Метою проекту «Повага дією» є створення атмосфери уваги, співчуття і співпраці в учнівському середовищі. Долучаючись до цього проекту, діти мають змогу поділитися тим, що відчували, коли вони самі або хтось поруч ставав об’єктом неповаги. Осягаючи викладені в посібнику засоби та механізми під орудою учителів, діти усвідомлюють болючість і деструктивність висміювання, презирства, прізвиськ, цькування, нетерпимості та інших виявів неповаги, з якими стискаються в школі й за її межами.
Тренінг проходив в інтерактивній формі, за активної участі усіх присутніх. Під час знайомства учасники поділились своїми мріями та захопленнями. Розділившись на пари, обговорювали власні спостереження стосовно глузувань, знущань у власному чи шкільному житті. Після перегляду відео з українського каналу "Голос Америки", яке представляло Пітера Ярроу та загальну концепцію програми «Повага дією», учасники дискутували щодо актуальності даної проблеми, ділились ситуаціями жорстокої поведінки дітей в школах та активно обговорювали шляхи вирішення конфліктів.
Так як музика відіграє велику роль при проведенні занять за програмою, присутні прослухали пісню, яка стала поштовхом до створення даної програми «Не смійся з мене» у виконанні Пітера Ярроу, автора проекту, легенди американської фольк-музики, член гурту «Пітер, Пол і Мері». Також Ярроу вважає, що діти з фізичними чи розумовими вадами не завжди мають рівні права у суспільстві і це - проблема спільна для багатьох кран. Тому проект усюди буде актуальним. Мабуть, саме тому широкий відгук він отримав і в Україні.
В рамках започаткування програми в Україні, Марія Бурмака написала переклад 5 пісень та записала їх українське виконання.
Барбукова Ірина презентувала посібник «Не смійся з мене» з інтерактивними заняттями, на яких учні під час практичної діяльності набувають таких умінь:
• доречне вираження почуттів;
• увага, співчуття і співпраця;
• творче вирішення конфліктних ситуацій;
• усвідомлення і прийняття відмінностей.
Учасники тренінгу відчули на собі болючість даної проблеми, поділились своїми враженнями, емоціями під час виконання вправ.
Чех Л.І., консультант ПМПК
відділу освіти Миргородської міської ради
|