«Справжньою школою виховання щедрості, душевності і чуйності є сім’я: ставлення до матері, батька, дідуся, бабусі, братів, сестер є випробуванням людяності. У сім’ї шліфуються найтонші грані людини-громадянина, людини-трудівника, людини-культурної особистості. Із сім’ї починається суспільне виховання. У сім’ї, образно кажучи, закладаються коріння, з якого виростають потім і гілки, і квіти, і плоди. Сім’я – це джерело, водами якого живиться повноводна річка нашої держави».
В.О. Сухомлинський
Слова видатного педагога сучасності стали епіграфом до семінару-практикуму завідувачів та вихователів – методистів дошкільних навчальних закладів на тему «Взаємодія дошкільного закладу і сім’ї», що відбувся 27 квітня 2017 року на базі дошкільного навчального закладу №12 «Світлячок» (завідувач Юрченко С.Д., вихователь – методист Лобанова Н.М.).
Відкрила семінар начальник відділу освіти Колибельнік Т.М., яка відмітила, що запорукою гармонійного розвитку кожної дитини є тісна співпраця дошкільного закладу і родини. На сучасному етапі важливо не лише здійснювати психолого-педагогічну просвіту батьків, а й виробляти разом з ними єдину стратегію впливу на дитину, активно залучаючи їх до життя дитячого садка і громади.
Про оптимізацію взаємодії дошкільного закладу та батьків в умовах сьогодення розповіли у виступі – презентації завідувач Юрченко С.Д. та вихователь-методист Лобанова Н.М.
Під час практичної частини семінару присутні переглянули заняття з елементами тренінгу для батьків та дітей старшого дошкільного віку «Послання з минулого» (практичний психолог Бешта В.В.). Вирішуючи різноманітні завдання, діти і батьки складали з пазлів голуба, посланця миру і спокою на планеті. Для цього підбирали добрі та щирі побажання, очищали «водойму» від сміття, грали в народні ігри, відгадували загадки, виготовляли вироби з природного матеріалу. Захоплюючим дійством стало обрядове свято закосичення для дітей середньої групи за участю батьків «Плетися коса - родися краса» (вихователь Алексєєва К.О., керівник музичний Новодворська Н.А). Надзвичайно цікавим був майстер-клас «Виготовлення прикраси – квітки маку в стилі техніки канзаші», який підготувала і провела мама вихованки дитсадка – Гуменюк Н.М.
Підводячи підсумок семінару учасники відмітили ефективну взаємодію ДНЗ і родини у вихованні дошкільної малечі, підвищення педагогічної культури батьків та впровадження етнопедагогіки у роботі з сім’єю.
Силко В.П., методист методичного кабінету відділу освіти Миргородської міської ради
|