Життя — це безцінний дар,
який дається людині
при народженні, і те, як людина
розпорядиться ним,
залежить від неї самої.
Сократ
Охорона дитинства в Україні — загальнонаціональний пріоритет, мета якого- забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток особистості.
У сучасному світі збільшується кількість дітей, які потребують особливої уваги. Про це говорили практичні психологи та соціальні педагоги під час методичного об’єднання , яке відбулося 21.12.2017 року у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1ім. П.Мирного (директор Фененко В.В.). Для обговорення було запропоновано тему: «Психологічна профілактика суїцидальних тенденцій серед учасників навчально- виховного процесу».
Покиньборода С.Б.,практичний психолог ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3,керівник методичного об’єднання, відмітила ,що дитячий суїцид – це те, чого практично завжди можна уникнути. Головне, що для цього необхідно – це вчасно помітити тривожні сигнали. Жодна дитина не вирішить піти із життя за лічені години. Як правило, подібне рішення зріє не один день, і навіть не тиждень. І весь цей час дитина відчайдушно звертається до дорослих різними способами, даючи зрозуміти , що їй дуже погано. Уважні батьки ніколи не залишать без уваги те , як змінилася поведінка їх дитини.
Світлана Борисівна ознайомила присутніх із чинниками виникнення та перебігу суїцидальної поведінки молоді , формами та методами психологічної профілактики і корекції цього явища. Дитяче життя – це дуже крихке і найдорогоцінніше диво, яке дарує людині доля. І від багатьох часто залежить те, наскільки щасливим і довгим воно стане.
Соціальний педагог МСШ І-ІІІ ступенів № 5 Неводнича Т.В. розкрила не менш важливу проблему лихослів’я у шкільному середовищі. У підлітковому віці питання нецензурної лексики стає особливо гострим,адже в очах підлітка лихослів’я - це прояв незалежності,здатності не підкорятися забороні, це символ дорослості,приналежності до певної групи однолітків,мовної моди. Іноді це є наслідуванням молодіжних кумирів, популярних телеведучих, акторів, співаків. Тетяна Валеріївна запропонувала вправи, спрямовані на вироблення вміння безконфліктно реагувати у складних ситуаціях, взаємодіяти з дитиною без використання «лихих» слів ,на розширення діапазону педагогічно доцільних способів виховного впливу ,та надала поради, які допоможуть позбутися лихослів’я .
Гуманізація стосунків у сім'ї і школі, цілеспрямована культурно-просвітницька робота з батьками, з досвідченими і майбутніми педагогами, організована психолого-педагогічна корекційна і профілактична робота з дітьми дадуть свої позитивні результати і допоможуть подолати всі негаразди.
Гречка Л.М.,
методист відділу освіти Миргородської міської ради
|