Знов білим цвітом вкрилися сади,
І знов приходить свято Перемоги...
Кожного 9 Травня з весняним сонечком приходить до нас свято Перемоги! Все ожило, пробудилося, набралося краси і молодості. Здається, що навесні ми по-особливому, ніжно й трепетно, любимо рідну землю. День Перемоги є всенародним святом в Україні. Тому у Миргородській загальноосвітній школі № 3 70-річчя від Дня Перемоги святкувалося по-особливому. Відбувся семінар бібліотекарів, присвячений цій величній даті. Обговорювалася проблема виховання громадянина-патріота з високим почуттям гідності та соціальної відповідальності засобами шкільної бібліотеки.
Порядок роботи семінару-практикуму:
9. 30 — 9. 45 — відкриття семінару, ознайомлення з планом роботи, огляд бібліотеки.
9. 45 — 10. 35 — перегляд бібліотечного заходу.
Година пам’яті “Пам’ять про те, що творила війна, в нашім серці і нині жива” (до 70-річчя Великої Вітчизняної війни) - Нестеренко Н. М. (ЗОШ №3).
10. 40 — 10. 50 — бібліотечний огляд літератури “Героїчна сторінка історії нашого краю” — Лесик Н. В. (ЗОШ № 7).
10. 50 — 11. 00 — значення краєзнавчої бібліографії у формуванні в читачів інтересу до історичної та суспільно-політичної літератури — Аршиннікова В. Ф. (гімназія № 6).
Година пам’яті проводилася у 7 класі, де учні, вчителі та бібліотекарі доторкнулися серцем і душею до тодішніх страшних подій. Деякі епізоди ніби переживали насправді, поринувши у великий біль та печаль. Завдяки своїй театральній майстерності діти змогли своєю роллю задіти кожного за живе.
Після цього заходу відбувся бібліотечний огляд літератури та бесіда про значення краєзнавчої бібліографії у формуванні в читачів інтересу до історичної та суспільно-політичної літератури. На ньому затвердили такі рекомендації бібліотекарям:
- Координувати свою роботу із краєзнавчими музеями, бібліотеками інших систем, письменницькими об’єднаннями;
- Поповнювати фонди суспільно-політичною, краєзнавчою літературою, тематичними альбомами, папками, бібліографічними довідками тощо;
- Сприяти поповненню фонду літературою з краєзнавства, використовуючи благодійні акції, спонсорську допомогу;
- Пропагувати літературу історичної тематики, виховуючи громадянина-патріота;
- Застосовувати такі форми роботи:
- зустрічі з людьми - свідками подій,
- екскурсії,
- конференції,
- презентації,
- літературні вечори,
- конкурси, вікторини на історичну тематику.
Тож, ми повинні пам'ятати про минуле і дякувати старшому поколінню за Велику Перемогу, яку ми тепер кожного року святкуємо. Наш обов’язок не тільки в свята згадувати, а кожен день пам’ятати про усіх, хто кував перемогу і загинув. Вона сплачена мільйонами життів, сльозами рідних і близьких. Спасибі полеглим і живим. Це свято назавжди в наших серцях і переоцінити його значимість просто неможливо. Героїзм народу допоміг перемогти загарбників. Так нехай вічно живуть ветерани та не забувається їх подвиг!
Підготувала:
Горбань Вікторія Вікторівна,
учитель української мови та літератури |