Sunday, 22.12.2024, 14:18
Вітаю Вас Guest | RSS


Меню сайту
Статистика

Total online: 2
Guests: 2
Users: 0
Булінг опитування
Форма входу


















Національна дитяча гаряча лінія


Національна гаряча лінія





Відділ освіти та ММК

Головна » Відділ освіти та ММК » Методоб'єднання вчителів » географії, економіки та фінансової грамотності

ПИТАННЯ ХІV ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТУРНІРУ ЮНИХ ГЕОГРАФІВ

 

8. Скільки країн у світі? Це запитання часто ставлять, очікуючи отримати однозначну відповідь. Але навіть на офіційному сайті ООН зазначено, що «відповідь на це запитання не входить до компетенції ООН». Поясніть, у чому ж річ? Ураховуючи активні політичні процеси на початку третього тисячоліття, спрогнозуйте кількісні та якісні зміни на політичній карті світу.

9. Кольорова металургія України за роки незалежності не набула значного розвитку. Водночас у світі ця галузь набуває дедалі більшого значення. Чи є перспективи в майбутньому в української кольорової металургії? Які саме нові виробництва галузі можуть дістати розвиток? Наведіть аргументи «за» і «проти» перспектив розвитку галузі в Україні.

Т. К. Сокол, м. Рівне

10. Екскурсійні тури в зону відчуження, до міст Чорнобиль та Припять останнім часом стали звичайними. Водночас держава планує збудувати в зоні ЧАЕС сховище для відпрацьованого ядерного палива з трьох українських АЕС – Рівненської, Хмельницької та Південноукраїнської. А які альтернативні шляхи використання цієї території, на вашу думку, допоможуть доцільніше та безпечніше використати ці території?

Н. О. Осніцька, м. Рівне

11. Екологічна архітектура, як напрям проектування, розвинулася в середині ХХ ст. Як відбувалась еволюція планувальних рішень в екологічній архітектурі у різних країнах світу в другій половині ХХ – на початку ХХI ст.? Як пов’язана екологічність в архітектурі з природними особливостями регіонів? Яким ви бачите майбутнє екологічної архітектури?

З. В. Філончук, м. Херсон

12. Загальновідомою нині для нашої країни є проблема функціонування Молочного лиману через передусім його висихання. Яких зусиль уже докладено державою та приватним бізнесом для відновлення лиману? Чому й досі не можна позбутися цієї проблеми? Запропонуйте власні шляхи рибогосподарського відновлення оптимального гідрологічного та гідробіологічного режимів та загального природоохоронного використання Молочного лиману.

С. В. Шматко, м. Запоріжжя

13. Загальновідомим є вислів: «Сільське господарство – локомотив української економіки». Які ще галузі національного господарства могли б стати «локомотивом»? Чи бачите ви серед цих галузей вітчизняне суднобудування? Проаналізуйте сучасний стан справ у цій галузі. Оцініть перспективи її розвитку для внутрішнього і зовнішнього ринків.

І. В. Шпіклірний, м. Миколаїв

14. Близько третини усіх ґрунтів України еродовані. Назвіть причини поширення водної та вітрової ерозії на сільськогосподарських угіддях. Які наслідки ерозія ґрунтів має для гідрологічної мережі, рослинності і тваринного світу? Чи впливає ерозія ґрунтів на клімат, зокрема, на процеси глобального потепління?

С. Г. Чорний, м. Миколаїв

15. Останнім часом у країнах, що розвиваються – від Азії до островів у Карибському морі – спостерігають феноменальну хвилю міжнародного туризму. Наведіть приклади позитивного й негативного впливу туризму на довкілля та економіку цих країн. Проаналізуйте наслідки його розвитку та висловіть думку щодо того, чи ця галузь завжди є рушієм прогресу в країнах, що розвиваються. Запропонуйте шляхи зменшення негативного навантаження туризму на навколишнє середовище.

І. П. Тертична, м. Одеса

16. Припустімо, що Всесвітній банк готовий надати кредит для вкладення капіталу в підприємство однієї з галузей промисловості України. Визначте галузь, підприємство якої ви збираєтеся побудувати. Оберіть місце для спорудження підприємства з таким розрахунком, що ви змогли б повернути кредит та отримати прибуток. Для цього проаналізуйте фактори розміщення підприємств обраної галузі та вивчіть її географію. Результати проведеної роботи слід надати у вигляді картосхеми, на якій покажіть розташування майбутнього підприємства і виробничі зв’язки (надходження сировини, енергії та постачання готової продукції).

Л. М. Даценко, м. Київ

17. Гірські райони, що охоплюють значні площі нашої планети, відіграють велику роль у житті людства. Сформулюйте основні принципи господарського освоєння гірських районів земної кулі. Проілюструйте це конкретними прикладами.

Т. Г. Гільберг, І. М. Шоробура, м. Хмельницький

18. На топографічних картах незалежно від масштабу наносять ізобату 200 м. Яке наукове та практичне значення має це для господарського розвитку певної території? Наведіть приклади.

19. У Світовому океані розростаються «марсіанські ділянки» – без водоростей, риб, молюсків. Відомо, що у екваторіальних водах Тихого океану близько 85 % водного простору – це пустелі під водою. Наразі вчені пророкують ще одну глобальну проблему – опустелювання Світового океану! А ви згідні з таким передбаченням?

С. М. Подолюк, м. Івано-Франківськ

20. Токсичні відходи – отруйні відпрацювання виробництва, що негативно впливають на стан здоров’я людини та інших живих істот. У чому особливості збереження і знешкодження токсичних відходів? На конкретних прикладах покажіть реалізацію успішних проектів із захоронення небезпечних промислових відходів з рекультивацією хвостосховищ в різних країнах світу.

Д. В. Галкін, м. Хмельницький

21. Менталітет (від лат. mental – розум, розумовий) – система переконань, уявлень і поглядів індивіда або суспільної групи, відтворення сукупного досвіду попередніх поколінь. Поясніть, яким чином вивчення менталітету народу, що проживає на певній території, впливає на розуміння взаємозв’язків природи, історії, культури і соціуму.

Л. І. Гавриленко, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

Категорія: географії, економіки та фінансової грамотності | Додав: shkola9 (07.06.2018)
Переглядів: 1019 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Block title
Block content

влажность:

давление:

ветер:



























Відділ освіти Миргородської міської ради © 2024
Create a free website with uCoz