Приділялась велика увага питанню особливості викладання історії України у 5-9 класах, змінилася методика викладання, запроваджено практичні заняття. З огляду на вікові особливості пізнавальних процесів у дітей найпридатнішими прийомами навчання є ігрові. Запроваджено нововведення у структуру кожного етапу уроку – вперше виокремлено й описано такі елементи, як «зміст навчального матеріалу», «методичні прийоми», алгоритми організації діяльності вчителя».
На засіданнях МО вчителі ділилися досвідом використання різних методів (як інноваційних так і традиційних) для досягнення максимального результату. Вчителі мали змогу поділитися проблемами, знайти відповіді на складні питання. Історики викладанні предмета застосували принцип синхронності. Це головна вимога викладання історії - вивчаємо першу тему з історії Всесвітньої , а потім – історії України.
Підтвердженням того, що вчителі історії серйозно вирішують питання ефективного навчального процесу на уроках та в поурочний час є переможці та призери предметних олімпіад. Найкращі результати в міській олімпіаді х історії показали такі навчальні заклади: спеціалізована школа №5 (5 місць) та гімназія Т.Г. Шевченка (4 місця), ЗОШ №1 та ЗОШ №9 мають по одній перемозі. Жодного місця не отримали ЗОШ №3, ЗОШ №7 і НВК «Гелікон».
Нажаль, уже не перший рік, через велику складність олімпіадних завдань з історії в місті Миргороді відсутнє перше місце у 9 та 10 класах.
На обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з історії Мельничук Володимир, учень 11 класу СШ №5 отримав ІІІ місце (учитель Негруб С.М.)
На олімпіаді з правознавства учні ЗЗСО отримали лише другі та треті місця у 9-11 класах. Найбільше призових місць із правознавства у гімназії ім. Т.Г. Шевченка – 3 місця та у ЗОШ №9 – 2 місця. У ЗОШ №1 - одна перемога.
У I етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів міського територіального відділення Малої академії наук України у 2018-2019 н. р. у відділенні «Історія» взяли участь 3 учні (ЗОШ №1, гімназія, ЗОШ №9). У секції «Всесвітня історія» Хоменко Марина, учениця 11 класу отримала І місце, відповідно в обласному етапі вона виборола ІІІ місце.
Протягом 2018-2019 н.р. всі вчителі працювали творчо, вільно користуючись комп’ютером та Інтернетом, що дуже є актуальним в сучасному освітньому процесі. Вчителі не залишалися осторонь цікавих краєзнавчих міських заходів. Проте, важливо активно працювати з обдарованими учнями та залучати їх до науково-дослідницької роботи МАН. |