Для обдарованих дітей кордонів не існує!
Миргородська гімназія ім. Т.Г. Шевченка гостинно відчинила двері для всіх, хто зацікавився досвідом педагогічного колективу у впровадженні новітніх освітніх програм та технологій в учбовий процес. Представники шкіл міста та міського відділу освіти відвідали науково-практичну конференцію «Обдарована дитина».
На прикладі навчальної програми eTwinning гімназисти разом з вчителем англійської мови Світланою Пасічник доводили, що кожна дитина обдарована, талановита й креативна, а процес навчання завжди можна зробити цікавим та сучасним!
eTwinning – це навчальна програма Європейської Комісії, започаткована в 2005 р. з метою розвитку співпраці європейських шкіл. Вчителі та учні, зареєстровані в мережі eTwinning, отримують можливість реалізації спільних проектів з іншими європейськими школами. Ключовою складовою навчання є використання інформаційно-комунікаційних технологій.
Проект eTwinning розширює сферу освітніх можливостей для учнів та вчителів, підвищує мотивацію до навчання та ступінь відкритості до Європи. Отже дає потужний стимул для вивчення іноземних мов і покращення рівня використання ІТ-технологій. В рамках програми учні також тренують навички командоутворення та отримують досвід створення спільних проектів. Окрім цього, вони дізнаються про культуру інших країн Європи та заводять нових друзів.
У свою чергу українські вчителі мають нагоду завести контакти з вчителями інших країн Європи. eTwinning Plus стає для них майданчиком для спілкування та обміну досвідом, корисною інформацією й методиками навчання. А ще програма eTwinning – це чудова можливість реалізувати креативний підхід у навчанні і нагадати вчителям та учням, що навчатися й навчати – не лише потрібно, але й цікаво!
Приємно, що серед майже 120 тисяч шкіл з 38 країн Європи, які беруть участь у навчальній програмі, є наші земляки! Миргородська гімназія долучилася до програми eTwinning восени і вже започаткувала декілька цікавих проектів, найбільш успішні з яких керівництво проекту відзначило спеціальними сертифікатами.
З самого початку учні гімназії приєдналися до вже зареєстрованого новорічного проекту: українські дітлахи творчо підішли до розповіді про наші традиції святкування Нового року та Різдва. Школярі співали щедрівки та колядки, демонструючи при цьому наш традиційний вишитий одяг, а ще зробили відеокліп про Святого Миколая та Коляду, разом зі Світланою Пасічник виготовили новорічні іграшки та листівки, які рознесли теплі слова привітань у різні країни, навзаєм миргородці отримали гарні побажання з Польщі, Литви,Молдови та інших країн. Звичайно, все листування відбувалося англійською! По закінченню проекту засновники надрукували власний журнал про традиції святкування Нового року та Різдва у різних країнах світу, у якому інформацію про нашу Україну надали саме обдаровані учні гімназії.
А ще діти разом з усією Європою відзначили Європейський день мов. Допитливі дослідники у віртуальній мандрівці країнами Європи отримали інформацію щодо історії та державного устрою членів ЄС. Українське привітання:«Happy European Day of languages!» та флешмоб з прапорами отримало дуже багато схвальних відгуків від учасників навчальної програми Єврокомісії!
У всесвітній день ігор наші школярі грали в режимі онлайн з американськими друзями та одночасно відточували навички розмовної англійської.
Згодом учні миргородської гімназії започаткували свій власний проект у рамках навчальної програми eTwinning - European Puppet Theatre. Лялькова вистава «Ріпка» та мюзікл «Бременські музики» англійською стали лідерами за переглядами! Крім того, партнери українських школярів із задоволенням долучилися до проекту й показали вистави за мотивами своїх народних казок. У найближчому майбутньому запланована спільна вистава з дітьми турецької та іспанської шкіл.
Протягом навчального практикуму «Обдарована дитина» педагоги гімназії демонстрували новітні підходи до навчального та виховного процесу, ділилися досвідом співпраці з європейськими партнерами та використання сучасних комунікаційних технологій у звичайній школі, розповідали про методи удосконалення навчальної програми та шляхи розвитку здібностей дітей. На прикладі окремого класу та проекту eTwinning переконливо довели, що кожна дитина є неймовірно талановитою та обдарованою, а завдання справжнього вчителя – розгледіти цей талант та допомогти дитині розвинути його!
Усім бажаючим приєднатися до цього проекту радимо скористатися посиланням helpdesk@etwinning.com.ua
Пасічник С.А., учитель англійської мови
гімназії ім. Т.Г. Шевченка