Навчаються керівники шкіл
В умовах розбудови національної системи освіти України на сучасному етапі її розвитку важливого значення набуває підготовка керівника навчального закладу та його заступників як професіоналів, спроможних створити творче освітнє середовище у закладі та навколо нього.
Методичний кабінет відділу освіти приділяє велику увагу формуванню ділових якостей керівників закладів, творчому зростанню директорів шкіл та їх заступників, націлюючи їх на перетворення навчального закладу в творчу лабораторію. Уже багато років при методичному кабінеті працює постійнодіючий семінар – практикум для керівників НЗ та їх заступників з навчальної та виховної роботи, завданням якого є задоволення потреб кожного члена адміністрації в оволодінні інноваційними методами управління й контролю, у формуванні професійної кар’єри на засадах постійного самовдосконалення, підвищення рівня педагогічної та управлінської культури.
Чергове засідання постійнодіючого семінару відбулося 23 грудня на базі гімназії імені Т.Г. Шевченка. Тема семінару «Управлінська діяльність у сучасній школі – шлях до успіху» співзвучна часу. Адже всім відомо, що від того, наскільки вміло адміністрація буде працювати з педагогічним колективом, залежить успішна діяльність всього навчального закладу, створення у школі сприятливої атмосфери для розвитку креативної особистості вчителя. Саме особливостями організації управлінської діяльності керівника ділився директор гімназії імені Т.Г. Шевченка Аршинніков О.Г. Заступник директора з навчальної роботи Бузанова Т.М. розповіла про те, які методи і види внутрішньошкільного контролю застосовує у своїй роботі адміністрація гімназії.
Присутні, а це – директори навчальних закладів міста, їх заступники з навчальної роботи, методисти ММК мали змогу не тільки познайомитись з інноваціями в управлінській діяльності, але й у діловій грі «Сучасний урок. Міркувати можна по-різному» моделювали нестандартний урок та демонстрували свої вміння аналізувати його, адже внутрішньо шкільний контроль – це важлива складова управлінської діяльності у сучасній школі. А ще оцінювали свої управлінські здібності шляхом анкетування. На засіданні постійнодіючого семінару було розглянуто й нові вимоги до проведення ЗНО у 2014-2015 н.р. З ними присутніх ознайомила Похно Л.М., головний спеціаліст відділу освіти.
Участь у семінарі також взяли Колибельнік Т.М., начальник відділу освіти Миргородської міської ради, та Прокопенко В.М., голова райкому профспілки працівників освіти.
Насамкінець роботи семінару учасники обмінялись досвідом впровадження управлінських рішень у власній адміністративній роботі, а методисти методичного кабінету відділу освіти надали відповідні методичні рекомендації щодо використання інновацій в управлінській діяльності і навчально-виховному процесі.
Т.І. Даценко, завідувач методичним кабінетом відділу освіти
|