Музика-уява-фантазія-казка-творчість –
ось доріжка , йдучи якою дитина розвиває
свої духовні сили.
В.О. Сухомлинський
«Створення умов для розвитку креативності та музичних здібностей дошкільників» - за такою темою 31 січня 2017 року на базі дошкільного навчального закладу №10 «Веселка» (завідувач Левченко Н.Г., вихователь - методист Гречка Л.М.) відбулося чергове засідання міського методичного об’єднання керівників музичних ДНЗ. Роботу з розвитку креативності дітей засобами музичної діяльності представила музичний керівник закладу Омельяненко Л.І. Над цією темою Лариса Іванівна плідно працює вже кілька років поспіль, створюючи всі умови для того, аби кожна зустріч з музикою була для малят радісною і змістовною, надавала їм простір для розвитку фантазії, уяви, імпровізації. Вона переконана, що тільки в радості діти розкривають свої потенційні можливості, тільки так можна виховати в них любов до музики на все життя. Щасливим виростає той, хто вміє відчувати музику в усьому: в рідному слові і звуках природи, в лініях і кольорах, у добрих вчинках і спільній творчості. Навчати цього треба змалку!
Справжнім майстер-класом для учасників семінару стало проведення Ларисою Іванівною тематичного музичного заняття з елементами розвитку креативності «Зимові фантазії» (молодша група «Фіалка», вихователь Садовська Н.В.). Під час цікавого дійства діти слухали «зимову» музику, ритмічно виконували рухи, співали та грали на іграшкових музичних інструментах, імпровізували, створювали танцювальні образи лісових звірят. Скільки радості, захоплення та усмішок випромінювали малята, поринувши світ музичного мистецтва!
Методичні секрети та надбання щодо розвитку творчих здібностей дошкільників музкерівник розкрила у підготовленій презентації «Музичні заняття: мотивація та підтримка». А пройшовши тест «Музичний керівник - творець творчої атмосфери», присутні дізналися, наскільки вони креативні та готові до творчої діяльності.
Учасники засідання виробили методичні рекомендації, спрямовані на створення умов для розвитку творчих здібностей дошкільників, збагачення їх емоційного досвіду, креативності, уяви і фантазії.
Силко В.П., методист методичного кабінету відділу освіти Миргородської міської ради
|