На сучасному етапі реформування української держави діяльність учителя повинна бути позначена творчістю, ініціативністю, високою ефективністю освіти, професійною та педагогічною майстерністю. Нещодавно в Миргородській ЗОШ I-III ст. №9 імені Івана Андрійовича Зубковського Каленіченко Галина Анатоліївна провела відкритий урок, на якому продемонструвала систему роботи з використанням різноманітних технологій. Тема уроку - «Додавання раціональних чисел» - була переплетена з днем жінок та дівчат у науці, яке відмічається в світі 11 лютого.
Перше, що хотілося б відмітити - це доброзичливе ставлення до учнів. Попри інтенсивність навчального процесу (жодної хвилини діти не сиділи без діла, один вид діяльності змінювався іншим), атмосфера уроку не здається напруженою, а має вид дружнього спілкування. Вчителю вдається постійно утримувати увагу дітей. Різноманітні види роботи на уроці - усний рахунок, інтерактивні вправи «метеоритний дощ», «що б це значило», письмові вправи, які виконувались колективно чи самостійно, - були пов’язані з відповідними розгадками, що відповідали прізвищам відомих жінок-математиків. Діти підготували інформацію про Феано, Гіпатію, Марію Аньєзі, Гортензію Флоренс та Софію Ковалевську. Галина Анатоліївна розповідала про нашу сучасницю Марину Вязовську, яка в 2016 році отримала премію Салема, та з гордістю говорила про свою ученицю Валерію Дадачко.
На уроці були присутні молоді колеги з інших шкіл, які взяли для себе багато корисного та цікавого, відмітили високий професіоналізм учителя.
Цікавий, насичений, різноманітний урок. Доброзичливе ставлення вчителя, вміння відмітити найменші успіхи учня, віра у їхню здатність долати складнощі, проста подача інформації - це і є висока майстерність педагога, якою володіє Галина Анатоліївна.
Худолій Н.О.,
голова методичного об’єднання
вчителів математики м. Миргород.
|