Попри посилення відповідальності за домашнє насильство, ця проблема все ще залишається актуальною. Від насильства потерпають люди незалежно від віку, статі та соціального статусу.
У Viber-спільноті STOP ABUSE UKRAINE розповідають, що є ознаками домашньої тиранії, як їй протистояти, та де шукати підтримки.
«Якщо ви потерпаєте від насильства та потребуєте допомоги, зверніться за номерами гарячої лінії «Ла Страда» 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) чи 116 123 (з мобільного) або на номер поліції 102», – йдеться у повідомленні спільноти.
Батькам треба впоратися з власною роботою та ще взяти на себе функції педагога. Так, адже часто спонтанне дистанційне навчання дитини лягає на плечі родини, а не школи. Цей тягар нести дедалі важче.
Одним із наслідків пандемії COVID-19 та карантину, який вона спричинила, став перехід роботи в онлайн, і освіта – не виняток. Проводити уроки онлайн почали навіть ті, хто вважав такий формат неприйнятним для себе. Коли карантин закінчиться, хтось повернеться до своїх кабінетів і забуде про роботу в інтернеті, як про страшний сон, а хтось – поєднуватиме добре знайомий офлайн із онлайн режимом. Методологією проведення звичайних уроків наші вчителі володіють відмінно. А як щодо психологічної складової?
Тож, що важливо знати? Які психологічні аспекти врахувати?
Не перекладайте відповідальність. Ви самі відповідаєте за свій стан – не учні, не система освіти, не житлово-побутові умови та ситуація вимушеної ізоляції. Якщо самі перевантажуватимете себе – то не встигнете й оком змигнути, як вигорите на попіл.
Уникайте фізичної втоми. Для цього відпочиваєте так, як вам до вподоби:ванна з пухнастою піною, книжка під ковдрою чи улюблений фільм зі смаколиками, прогулянки на свіжому повітрі, заняття спортом. Виїзд на вихідні до лісу чи на риболовлю тощо.
Харчуйтеся правильно. Збалансоване харчування позитивно впливає на самопочуття, зміцнює нервову систему.
Спілкуйтесязлюдьми. Влаштовуйте офлайн зустрічі з колегами. Вони допомагають долати невизначеність, що є найбільшим стресом та заряджають, дають змогу бути в тонусі, розвиватися професійно. Проте уникайте зустрічі з «токсичними людьми».
Знайдіть заняттядодуші, які наповнюватимуть вас емоційно, як-от малювання, догляд за квітами, клумбою тощо.
Будьтеактивними. Який вид фізичної активності обрати: масаж, сауна, бадмінтон, йога чи кардіотренування – вибір за вами.
Режим. Ще раз – режим. Жорсткі межі робочого часу. І в жодному разі не працюйте завжди і всюди.