Saturday, 27.04.2024, 01:01
Вітаю Вас Guest | RSS


Меню сайту
Категорії розділу
Бухгалтерія [1]
Бухгалтерська звітність
Конкурси [3]
Конкурси на замыщення вакантних посад
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Булінг опитування
Форма входу


















Національна дитяча гаряча лінія


Національна гаряча лінія





Главная » 2021 » February » 8 » Любов до книги плекаємо змалку
15:07
Любов до книги плекаємо змалку

Книжковий світ - то особливий світ

І безкінечний - наче море з небом.

Почати можеш будь-коли політ-

Для цього просто лиш читати треба!

     28 січня 2021 року  в режимі онлайн-конференції Zoom відбулося методичне об'єднання  вихователів закладів дошкільної освіти та бібліотекарів ЗЗСО за темою "Роль ігрової діяльності у розвитку юного читача засобами шкільної бібліотеки". Це крок до налагодження такої необхідної співпраці вихователів дитсадків та бібліотекарів шкіл у складі оновленої педагогічної спільноти, що підпорядковується відділу освіти Миргородської міської ради. Зустріч дала змогу учасникам заходу, - як вихователям, так і працівникам бібліотеки, -   поділитися досвідом роботи, поглядами на знайомі речі, взяти на озброєння напрацювання колег та визначити спільні орієнтири.

  Сьогодні книги стрімко втрачають популярність. І дорослі, і діти частіше надають перевагу відпочинку за комп’ютером, ніж за книгою, та й по необхідну інформацію частіше звертаються до Інтернет-служб, ніж до бібліотеки. І це є проблемою сьогодення. Дошкільне дитинство – це саме той час, коли варто долучати юну особистість до книги. Йдеться не про навчання дітей читати, а про формування пізнавального інтересу до цього процесу, вміння та бажання працювати з книгою, виховання культури юного читача. Завдання педагогів- допомогти дитині усвідомити, що книга є одним із засобів пізнання нового, а художнє слово – високим мистецтвом. Саме такі тенденції сучасності об’єднали фахівців у спільній  ідеї долучити дитину до світу книг.

           Різніченко О.В., вчитель-дефектолог ДНЗ №2 «Оленка» (завідувач Горбенко Т.Ф.) презентувала роботу над проєктом «Словограй» І. П. Січовика», мета якого - розвивати здібності дітей дошкільного віку засобами сучасної дитячої української літератури. Ольга Вікторівна розповіла про всі етапи плідної праці над проєктом: знайомство з поетом і письменником Ігорем Січовиком через сучасні засоби комунікації; створення  розвивального середовища: презентації  до скоромовок та  «Веселої абетки»  І.П.Січовика, відеоролики до віршів, написання сценарію літературного свята «Словограй» та музики до пісень «Колисанка для Оксанки», «Нотки» на слова поета, виготовлення атрибутів для розігрування віршів і оповідань, ребусів, організація виставки дитячих малюнків за творами Ігора Січовика. Даний проєкт позитивно вплинув на психіку дошкільників та їх емоційний стан.

  Дяченко Н.М., вихователь ДНЗ №7 «Яблунька» (завідувач Пирогова О.В.), в ході свого виступу розкрила тему ”Використання інноваційної технології «Лепбук» при ознайомленні дітей з творчістю педагога-гуманіста В.О. Сухомлинського”. Лепбук – це універсальний посібник, оформлений в оригінальний спосіб різноманітними міні-книжечками, віконечками, малюнками, іграми-кишеньками, дверцятами, різними вставками, рухливими деталями, які дитина може діставати, перекладати, складати на свій розсуд, де зібрані і яскраво оформлені різноманітні пізнавальні матеріали з певної теми вивчення. Цікавий, оригінальний процес роботи с лепбуками за творами В. Сухомлинського, міцно увійшов у повсякденне життя педагогів ЗДО.

  Вихователі та бібліотекарі шкіл розуміють, що у дошкільному дитинстві розвиток забезпечується, передусім, в ігровій – провідній для цього віку – діяльності, тож і роботу з книгою найефективніше будувати в ігровій формі. Цікаві види та форми роботи з книгою з власного досвіду запропонувала Яценко Н.О., бібліотекар ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Панаса Мирного. Наталія Олексіївна запросила школярів на «Бібліотечний пікнік», у ході якого вони виконували вправи, ігри та завдання під цікавими назвами: «Бліцканапе», «Бібліофреш», «Поетичне асорті», «Солодкий десерт», «Розкажи про книгу по ілюстраціях», «Придумай продовження».

   Бібліотекар ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Андрійовича Зубковського Пуговкіна О.М. продемонструвала вміння роботи з дітьми по створенню буктрейлерів за мотивами книг, поділилася досвідом щодо облаштування в школі буккросінга («всесвітнє книжкове мандрування з рук в руки»), провела для присутніх майстер-клас із використання квестів за творами письменників.    

 Учасники заходу вкотре впевнилися у тому, як важливо  змалку плекати в дитини любов до книги. Щоб зникла байдужість та жорстокість, завдання дорослого - виховувати в дітей морально-етичні цінності, прищеплювати любов до книги, де за кожною сторінкою приховуються неймовірні таємниці.

 

Оксана Пирогова,

завідувач ДНЗ №7 «Яблунька»;

Наталія Парфенчик, керівник МО,

вихователь – методист НВК «Гелікон»

          

Просмотров: 264 | Добавил: Nata | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Архів записів
Календар
«  February 2021  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28
Пошук
Block title
Block content

влажность:

давление:

ветер:



























Відділ освіти Миргородської міської ради © 2024
Create a free website with uCoz