Saturday, 20.04.2024, 06:15
Вітаю Вас Guest | RSS


Меню сайту
Категорії розділу
Бухгалтерія [1]
Бухгалтерська звітність
Конкурси [3]
Конкурси на замыщення вакантних посад
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Булінг опитування
Форма входу


















Національна дитяча гаряча лінія


Національна гаряча лінія





Главная » 2018 » December » 6 » Використання спадщини В.О. Сухомлинського в морально-етичному вихованні дітей дошкільного віку
14:38
Використання спадщини В.О. Сухомлинського в морально-етичному вихованні дітей дошкільного віку

«Виховання в широкому розумінні – це багатогранний процес

 постійного духовного збагачення

й оновлення і тих, кого виховують, і тих, хто виховує».
                                             В.О.Сухомлинський

 

               Діти - найбільше щастя і радість у житті. Їх безпосередність і цікаві очі, веселий сміх, життєрадісні обличчя не можуть не зворушити душу.

               Щоб вони виросли справжніми людьми, дорослим потрібно вкласти багато сил, мудрості, щирості, любові, терпіння і доброти в їхні серця.  Наразі, педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського  і є тим  цілющим невичерпним джерелом,  що подає дітям загальнолюдські цінності й високу мораль не у вигляді сухих і нудних повчань та наказів, що надто часто викликають у дітей природне прагнення чинити навпаки, а в такій словесно-емоційній формі, яка невимушено підводить дітей до самостійного висновку: чому саме потрібно поводитись гарно, чому лише позитивні вчинки сприяють справжній радості та задоволенню. У цьому переконали присутніх педагоги ДНЗ №10 «Веселка» (завідувач Левченко Н.Г.) 4 грудня під час методичного об’єднання вихователів ЗДО « Використання спадщини В.О. Сухомлинського в морально – етичному вихованні дітей дошкільного віку».

             «Духовно-моральне виховання є безперервним процесом, який розпочинається від народження людини і продовжується протягом життя та спрямований на оволодіння людьми правилами і нормами поведінки», - наголосила вихователь – методист Головіченко О.В.

              За допомогою  художнього слова В. Сухомлинського  можна доторкнутися до найтонших струн дитячої душі, зародити в ній любов до прекрасного. Свою доброту та чуйність, усвідомлення того, що кожна людина повинна бути працьовитою, продемонстрували діти середньої групи «Троянда» (вихователь Хижа О.М.) під час музично- тематичної розваги «Людина починається з добра». Вдало підібраний музичний репертуар, сценічні костюми для дорослих та дітей, декорації, художній твір «Працьовиті мурашки» – все це допомогло  дітям поринути у світ казки. Дошкільнята  чітко усвідомили, що «праця людину годує, а лінь-псує», «людина без друзів – як дерево без коріння».

              Змістовною була презентація досвіду роботи  щодо впровадження ідей В.О. Сухомлинського в розвиток духовно- моральної сфери дітей дошкільного віку, запропонована вихователем – методистом Головіченко О.В.Ольга Василівна розповіла, що у всіх вікових групах створені необхідні умови для реалізації  цього завдання.  У різних видах діяльності  педагоги закладу  навчають  малят розуміти красу навколишнього світу, усвідомлювати моральний сенс міжособистих стосунків, пам’ятаючи, що сприймання, осмислення прекрасного – то основа естетичної культури, без якої почуття залишаються глухими до всього благородного і високого в житті. З метою підвищення теоретичних знань та практичних умінь вихователів  у закладі проводилися традиційні та інтерактивні форми роботи. Важливим напрямком роботи ЗДО у системі морально- етичного виховання  є робота з батьками. Взаємодія з ними дає змогу створити умови для  формування  соціально-моральної компетенції дітей.

            Завершальним етапом  роботи  МО був  педагогічний тренінг « Пізнавати світ розумом і серцем», під час якого гості міста розширили знання про теоретичні основи морального виховання дітей, вправлялися у створенні моделі впливу методів (позитивно чи  негативно)на формування моральних якостей дитини.

            Учасники заходу відмітили , що вивчення й упровадження досвіду В. Сухомлинського в практику роботи сучасних закладів освіти є цінним для педагогів, які прагнуть виховувати дітей справжніми людьми, здатними робити добро й творити красу на рідній землі.

Л.М.Гречка,

методист відділу освіти

Миргородської міської ради

       

Просмотров: 449 | Добавил: shkola9 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Архів записів
Календар
«  December 2018  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук
Block title
Block content

влажность:

давление:

ветер:



























Відділ освіти Миргородської міської ради © 2024
Create a free website with uCoz