Monday, 29.04.2024, 05:31
Вітаю Вас Guest | RSS


Меню сайту
Категорії розділу
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Булінг опитування
Форма входу


















Національна дитяча гаряча лінія


Національна гаряча лінія





Відділ освіти та ММК

Головна » Відділ освіти та ММК » Миргородська міська організація профспілки » новини

Роль Профспілки працівників освіти і науки у соціально-економічному захисті освітян

     Разом з ЦК Профспілки, обком Профспілки брав активну участь у законодавчому процесі. Протягом  останніх років переважна більшість наших пропозицій врахована у проектах «Основних напрямках бюджетної політики», Державного та обласних бюджетів, у низці законопроектів «Про вищу освіту», «Про освіту», проекті Трудового та Податкового Кодексів України; у змінах законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань освіти (щодо встановлення державної політики в галузі освіти)», «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», тощо.

    Внесені нами пропозиції сприяли удосконаленню законодавства, поглибленню соціального діалогу та  партнерства в галузі освіти щодо захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів освітян.
–    В результаті багато численних звернень до Президента України, народних депутатів України, проведення акцій протесту вдалося заблокувати прийняття змін до Закону України «Про державний бюджет України та 2014 рік», прикінцевими положеннями якого передбачались зобов’зання керівникам  бюджетних установ оптимізувати штатну чисельність працівників, надавати працівникам відпустки без збереження заробітної плати на визначений керівниками термін, встановлювати для працівників  режим роботи на умовах неповного робочого часу без  їхньої згоди та попередження, зменшувати, або скасовувати  стимулюючі виплати.
–    Вдалося не допустити прийняття  підготовленого окремими народними депутатами України законопроекту № 4702 щодо запровадження ручного регулювання Кабміном виплати педагогічним, науково-педагогічним працівникам надбавки за вислугу років, надання допомоги на оздоровлення, виплати щорічної грошової допомоги за сумлінну працю, встановлення доплати за виконання різних видів педагогічної роботи, розміри яких нині закріплені законами України.
–    Профспілкою було опротестовано відверто  антисоціальний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики) №4648, розроблений Кабміном, норми якого передбачали встановлення доплат за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування майстернями, кабінетами у граничних розмірах замість їх  фіксованих розмірів.
–    Враховано пропозиції Профспілки про вилучення з проекту Трудового кодексу України положень, які  вимагають обов’язкового укладення контракту  з науково-педагогічними, педагогічними працівниками  та передбачення повноважень профспілок.
 
–    Не допущено збільшення норми навчального навантаження вчителів, керівників гуртків з 18 до 22 годин, вихователів – з 30 до 36 годин на  тиждень.
–    Неодноразово були опротестовані аналогічні заходи до проекту меморандуму Міжнародного валютного фонду, які мали на меті скорочення чисельності працівників бюджетної сфери, укрупнення розмірів класів та шкіл, скорочення штатів.
–    Не допущено збільшення нормативів наповнюваності класів загальноосвітніх навчальних закладів, груп дошкільних і позашкільних навчальних закладів освіти.
–    В результаті звернень Профспілки, домовленості з народними депутатами вдалося 13 разів  підвищити впродовж 2011 -2013 р.р. базовий посадовий оклад ЄТС, з вересня 2015 р. підвищено стипендії студентам.
–    В результаті вимушеного вступу спільного представницького органу профспілок у колективний трудовий спір з Кабміном з квітня 2015р., проведеної акції протесту, вдалося домогтися внесення змін до Закону України «Про  Державний бюджет України на 2015 рік». Мінімальна заробітна плата збільшилась з 1 вересня 2015 р. (1317), замість планового  її підвищення з грудня, передбачено збільшення посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду ЄТС. Відповідно постанові Уряду №1013 від 09.12.2015р. базовий тарифний розряд ЄТС збільшено з 1012 до 1113 грн., зазначений грошовий розрив  скорочено з 336 грн. до 256 грн.
    Позиція Профспілки однозначна, що у січні 2016 року новий розмір суми індексації не нараховується, а  продовжується виплата надбавок чи доплат, які виплачувались замість суми індексації у грудні 2015р..
–    Внаслідок активних дій Профспілки Уряд вніс зміни до постанови КМУ від 01.03.2014р. №65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» якою вихователям, помічникам вихователів, учителям повернута доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутніх  працівників.
–    Подано петиції Президенту України та зібрано понад 400 тисяч підписів працівниками освіти про збереження ст.57 Закону «Про освіту» та недопущення прийняття нового освітянського Закону, який звужує соціальні гарантії ( Законопроект двічі був повернутий на доопрацювання).
 
–    Знято заборону викладання у робочий час (директора, заступника)  Закон України «Про заходи запобігання та протидії корупції».
–    Не допущено внесення змін до Конституції України в частині прав на отримання  безоплатної середньої освіти.
–    Вилучено проект 2056 щодо скорочення  методкабінетів, а також спрямовано звернення про неприпустимість ліквідації інститутів післядипломної освіти.
–    ЦК Профспілки звернувся до Верховного суду України про скасування попередніх рішень судів та з вимогою ухвалити нове судове рішення про відновлення права педагогічних та бібліотечних працівників на виплату надбавок у фіксованому розмірі 20%  і  50%.
–    Вдалося зберегти право на ком. послуги. Сьогодні сума податкової соціальної пільги -  1930 грн., у 2015р. була 1710 грн.
–    За погодженням з Профспілкою встановлено граничний розмір за проживання в студентських гуртожитках, який не може перевищувати 40% розміру мінімальної стипендії.
–    Не допущено зниження  рівня матеріального забезпечення працівників навчальних закладів за час простою у зв’язку з епідеміями та  зниженням температури взимку.
–    В умовах реформування пенсійного законодавства вдалося зберегти право педагогічних працівників на пенсію за вислугу років. З 2016 року встановлений вік.
–    Завдяки наполегливим діям обкому Профспілки додатково з Державного бюджету було спрямовано кошти на погашення заборгованості в кінці 2013, 2014, 2015 років.
–    Разом з Департаментом освіти і науки, комісією обласної ради ОДА вдалося забезпечувати своєчасність виплати заробітної плати, збільшити видатки на капітальні ремонти шкіл, покращити комп’ютеризацію сільських шкіл та підвіз дітей і вчителів.
–    Завдяки діям Профспілки, у тому числі обкому, який один із перших надіслав звернення до Міносвіти, Департаменту освіти і науки ПОДА, прокуратуру Полтавської області, були пом’якшені  вимоги щодо збереження  кваліфікаційної категорії учителям при викладанні  декількох предметів. Зменшенню з 3-х до 2-х років термін позачергової атестації. Збережено кваліфікаційні категорії при переході вихователів – методистів, методистів, інших педагогічних працівників з одного до іншого закладу, установи, тощо.
–    ЦК Профспілки звернувся до народних депутатів з приводу Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України №911-VIII, прийнятого 24.12.2015р. Профспілка наголошує на неприпустимості внесення антисоціальних змін до низки Законів України, серед яких закони «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про індексацію грошових доходів населення» тощо, якими передбачається звуження трудових та соціально-економічних прав і гарантій освітян, що заборонено ст.22 Конституції України і просить народних депутатів ініціювати подання до Конституційного Суду України про відповідність Конституції України норм зазначеного Закону.
–    Протягом 2014 -2015 років в області проведено 354 перевірки  дотримання Трудового законодавства, виявлено понад 680 порушень, розглянуто 136 письмових скарг, усунуто 95 порушень.
–    Спільна робота профспілкових організацій з органами місцевої влади дала змогу освітянам отримати  за 2 останні роки 2571 путівку в дитячі позаміські оздоровчі табори.
–    Сімейним відпочинком за організацією та фінансовою участю 27 членських організацій за 5 років оздоровлено 5094 освітян та 2506 дітей.
Категорія: новини | Додав: Ірина (09.03.2016)
Переглядів: 599 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Block title
Block content

влажность:

давление:

ветер:



























Відділ освіти Миргородської міської ради © 2024
Create a free website with uCoz